Podsumowanie większości rzeczy o 5 sezonie

Podsumowanie większości rzeczy, które wiemy o piątym sezonie, krótka historia emisji serialu oraz kilka zdań o pierwszych 3 odcinkach. Zapraszam do rozwinięcia.

Chuck zadebiutował w sezonie 2007/2008, który był okrojony ze względu na strajk scenarzystów(Chuck i Big Bang Theory przetrwały, podczas gdy Bionic Woman, Journeyman, Moonlight, Terminator: Kroniki Sary Connor, Reaper i New Amsterdam upadły). Mogłyby nie zostać wznowione po pierwszym sezonie, gdyby nie strajk. Zostały odnowione po drugim, z powodu ogromnej, zorganizowanej kampanii fanów i co ważniejsze studio zgodziło się na drastyczne obcięcie budżetu.

Po tym serial wciąż powracał z niewiarygodnego, upokarzającego powodu, dzięki któremu wszystko pozostałe z NBC upadało i nagle mały, ale lojalny Chuck przestał być ciężarem, a stał się odpowiedzialnością. Więc teraz mały szpiegowski serial, który dostał ostatni sezon z 13 odcinkami – i już tej jesieni jest tak źle w tak wielu przedziałach czasowych w NBC, że nie byłoby szaleństwem, aby rozciągnąć sezon(co jest wciąż mało prawdopodobne). Patrząc na notowania, pozostałe seriale NBC upadają, więc jest szansa, że podczas przyszłej jesieni może być – co zabrzmi absurdalnie – szósty sezon Chucka. Ale wracając do ostatnich 13 odcinków, Chuck już wpadł na kilka nierówności fabuły w ubiegłym roku, gdy NBC zawiodła gdzie indziej, co doprowadziło do nieoczekiwanego przedłużenia serialu. Lepiej odejść, kiedy jesteś jeszcze stosunkowo silny, niż pełzać poniżej punktu, w którym wszyscy pamiętają dlaczego oglądali.

Kiedy ostatnio zostawiliśmy naszych bohaterów, Chuck (Zachary Levi), Casey (Adam Baldwin) i Sarah (Yvonne Strahovski) zostali zwolnieni przez rząd. Chuck odziedziczył ogromny majątek i wykorzystał go do zakupu Buy More oraz do założenia swojej własnej firmy szpiegowskiej, Morgan (Joshua Gomez) przypadkowo zdobył supermoce Intersecta, które Chuck stracił wcześniej w finale. Były wszystkie obiecujące pomysły, ale gdy wracamy do nowego sezonu, serial wydaje się niekomfortowy z taką ilością zmian. Niektóre z nich zostały całkowicie porzucone, część jest bagatelizowana, a niektóre są po prostu obchodzone. Ale jeśli Morgan nie jest całkiem bohaterem, może Chuck postara się nie być zazdrosny o swojego najlepszego przyjaciela. Zastanawia się, jak pomaga zespołowi, jeśli nie ma mocy Morgana lub szkolenia Casey’a i Sary.

Najlepsze chwile w pierwszych dwóch odcinków dotyczą, jak Chuck wyrósł z mięczaka, którego poznaliśmy cztery lata temu na kogoś, kogo Sarah i Casey chcieliby widzieć jako swojego lidera.

Trzeci odcinek wydaje się dawać kopa sezonowi, nie tylko znajdując niespodziewane miejsce do podjęcia historii Chucka i Morgana , ale najlepiej wykorzystuje gościnne gwiazdy. Chuck zawsze był serialem, który miał dobrze dobranych gości dla geeków – niezależnie od tempa i problemów logicznych sezon 4 zawsze miał łatwe rozwiązanie tylko poprzez powrót Timothy Daltona – ale kilka pierwszych odcinków nie wykorzystuje optymalnie Marka Hamilla, Craiga KilbornaJeffa Fahey’a i Justina Hartley’a z Smallville. Z drugiej strony Carrie-Anne Moss pasuje wspaniale (począwszy od drugiego odcinka) jako Gertrude Verbanski, szefowa znacznie lepiej wyposażonej prywatnej firmy szpiegowskiej i potencjalny obiekt uczuć Casey’a. Baldwin i Moss bardzo dobrze ze sobą pracują – to ma potencjał, szczególnie, że będzie to najlepszy scenariusz Casey’a z całej historii – staje się jasne, że nie jest tutaj tylko dlatego, że fani i fanki rozpoznają ją, ale dlatego, że scenarzyści mają plan dla niej.

Źródło: www.hitfix.com


Komentarze (8)

 1. Dawid3109 napisał:

  Kiedy będą napisy PL do 5×01?

 2. oby były te napisy bo chciałbym już obejrzeć Chucka

 3. Wy daćie tylko napisy czy napisy już w odcinku ?

 4. Grubsonek1994 napisał:

  Fakt,pierwszy odcinek zawiodl moje oczekiwania..nie rozkrecil sezonu tak jak sie tego spodziewalam. Ale to jest przeciez Chuck wiec na pewno wszystko bedzie tak jak powinno byc ;)Mam nadzieje ze intersect wroci w jakis sposob do Chucka ;p

 5. chuck ogladacz napisał:

  super tłumaczenie,

  Po prostu rewelacja.

  Ta seria odcinków Chuck spodobała mi się najbardziej spośród dostępnych na rynku filmów i seriali.

  Czytelnik oglądając kolejne odcinki utożsamia się do granych postaci co jest niebywałą zasługą oraz powodem do dumy twórców serii Chuck.

  Tak trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *