Całoroczne podsumowanie forum

Jest nam niezmiernie miło powiadomić Was o pierwszych urodzinach strony ChuckTV.pl – największego polskiego centrum fanów serialu Chuck. W tym specjalnie dla Was przygotowanym artykule podsumujemy cały rok spędzony na forum – nasze długie początki i wszystkie zmiany, którym przyświecał zawsze jedne cel – stworzenia Wam jedynego miejsca w internecie tętniącego życiem i posiadającego serialowy klimat, którego brakowało i brakuje innym tego typu stronom. W artykule nie zabraknie wielu ciekawostek, wpadek, czy śmiesznych sytuacji. Miłej lektury!

 

Słów kilka: Jak sami wiecie, w Internecie dość popularnym zjawiskiem jest zakładanie fanowskich stron skupiających się na tematyce danego serialu. Jest to w jakiś sposób pokazanie innym, jak dobry i godny obejrzenia jest serial, którego fanowską stronę odwiedzacie. Jest to ciche lecz skryte w drobnych elementach nawoływanie do jego obejrzenia  i ciągłe zachęcanie do czynnego udziału w danym społeczeństwie. W przypadku ChuckTV.pl nie było inaczej. Głównym powodem, dla którego ów strona powstała był fakt, że tak dobry serial nie posiadał aktywnej społeczności na miarę poziomu serialu, która była by w stanie godnie go reprezentować, a wszystkie wysiłki włożone w jego jak najlepszą działalność wizualną i (do wpisania) miały pokazywać, do czego zdolni są fani, by stworzyć innym klimatyczny kącik i forum z prawdziwego zdarzenia.  Dokładnie rok temu (21 września o godzinie xx.xx) światło dzienne poprzez oficjalne otwarcie ujrzała strona ChuckTV.pl.


Początki portalu jak i forum: Każde forum na każdej stronie miało swój początek i historię z tym początkiem związane. Jest to taki etap, który stąpa tak naprawdę po cienkim gruncie i cierpliwie czeka na nowe osoby,  które poprzez swojego zaangażowanie i chęci naładują go aktywnością. Wiadomo, że gusta są podobne, ale u jednych i u drugich impulsem do założenia konta na forum jest m.in  (wpisać).  Oczywiście to tylko część, bo przecież nie znamy dokładnie ich decyzji. Na drugi dzień pojawiły się pierwsze osoby. Jedne z nich przetrwały próbę czasu do teraz, a inni zawędrowali na ścieżkę uczęszczający, ale nie praktykujący. Pierwszą i jedną z większych i charakterystycznych (patrząc z perspektywy dnia dzisiejszego) pomysłów, było założenie forumowego mini czatu umieszczone u dołu forum, gdzie ideą tego forumowego czatu była dyskusja na różne tematy. Nie koniecznie związanych z serialem. Bo przecież to tutaj każdy zawierał wirtualne znajomości, wyrażał opinie, trollował i zabawiał pozostałych. Wyobrażacie sobie ChuckTV bez mini-czatu?

 

Najzabawniejsze frazy wpisywane przez odwiedzających: W skrócie, każda strona internetowa posiada tagi, dzięki którym poprzez wpisanie ich w wyszukiwarkę można trafić na daną stronę. Poniżej przedstawiam 10 najśmieszniejszych i najciekawszych fraz, po których trafiano do nas. Może znajdziecie wśród nich swoją?

piszę się na wycieczkę do indi zawsze chciałem zobaczyć lestera  – Bardzo ciekawy i ambitny cel.

yvonne strzechowski kontakt  – Kolejny natarczywy fan Iwonki.

yvonne strahovski kolczyk  – Niestety nikt z nas nie widział wszystkich miejsc, gdzie Yvonne mogłaby mieć kolczyk. :)

czy ze strony chucktv można ściągać filmy?   – Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach. :)

ile zarabia yvonne strahovski  – Lepiej nie wiedzieć, po co nam kompleksy materialne?

–  proszę o pozwolenie, żeby trzasnąć bartowskiego   – Zezwalamy.

troll face  – Szukał stowarzyszenia trolli na naszym forum? <zastanawia się>

yvonne strahovski szczegóły – Martwię się o jakie szczegóły chodziło temu Panu, a może Pani?

strahovski nie brzmisz polsko   – Słyszysz Iwonko?! Nie brzmisz po polskiemu! <haha>

50 seksownych odsłon yvonne strahovski – Ciekawe do czego potrzebne temu Panu seksowne odsłony naszej Iwonki?

kiedy stahovska w polsce!?   – A co? Chcesz się umówić?

 

Ciekawostki z forumowej stajni: Przedstawimy Wam kilka ciekawych i może mniej ciekawszych ciekawostek związanych z naszą stroną.

– Czy wiedzieliście, że pierwszym użytkownikiem zarejestrowanym na naszym forum był obecny redaktor Brighty?

– Pierwszy post na forum został wysłany o godzinie 17:53 23 września. Jego treść zawierała linki do pierwszego odcinka 4 sezonu.

– Na forum mamy tajny dział w którym omawiamy najwyższe sprawy forum.

– Pierwszy ban na forum padł 23 listopada o 20:54.

– Natomiast pierwsze ostrzeżenie/warn padł na forum też 23 listopada z różnicą godzinową. W tym wypadku była to godzina 16:15.

– W ekipie forum gości aż 8 osób z czego trzy osoby to administratorzy, cztery to moderatorzy, z czego jedna moderatorka należy do grupy grafików i jeden moderator do redaktorów.

– Wiecie, że najwięcej stron postów (45 stron) posiada temat „Oceń kawałek, który słucha osoba przed tobą„. Zaraz za nim jest temat ogólny na temat aktorki Yvonne Strahovski (42 strony).

– Pierwszą osobą, która napisała na mini czacie był Banera (obecny przyjaciel forum). Przed nim administrator CMP, który napisał dwie wiadomości w celach testowych.

– Archiwum shoutboxu zawiera aż 4546 stron rozmów.

– Domena strony powstała 28 sierpnia.

 

Śmieszne sytuacje i wpadki: Przedstawię kilka śmiesznych wpadek naszych użytkowników.

Sytuacja zdarzyła się podczas quizu „Szybkie palce”. Pewien użytkownik nie miał pojęcia jak nazywa się postać, która widniała na jego avatarze. Obrazek zdarzenia – http://oi52.tinypic.com/2mzjd43.jpg. Po chwili kolega sięgnął po zdrowy rozsądek i dumnie stwierdził – http://oi53.tinypic.com/25auhvk.jpg.

 

Zdarzenie bardziej zabawne. Ponownie sytuacja miała miejsce podczas quizu, gdzie główny administrator forum, niejaki CMP zagroził pozostałym użytkownikom, że punkty za pytania mają mu być przyznane inaczej posypią się bany. Screen zdarzenia – http://oi51.tinypic.com/t84v90.jpg.

 

Jesteście ciekawi jak forum jak i portal wyglądały na samym początku?

Portal z 27 września – http://web.archive.org/web/20100927052238/http://chucktv.pl/

Forum z dnia 14 października – http://web.archive.org/web/20101014075217/http://forum.chucktv.pl/

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *