Podsumowanie większości rzeczy o 5 sezonie

Podsumowanie większości rzeczy, które wiemy o piątym sezonie, krótka historia emisji serialu oraz kilka zdań o pierwszych 3 odcinkach. Zapraszam do rozwinięcia.

Chuck zadebiutował w sezonie 2007/2008, który był okrojony ze względu na strajk scenarzystów(Chuck i Big Bang Theory przetrwały, podczas gdy Bionic Woman, Journeyman, Moonlight, Terminator: Kroniki Sary Connor, Reaper i New Amsterdam upadły). Mogłyby nie zostać wznowione po pierwszym sezonie, gdyby nie strajk. Zostały odnowione po drugim, z powodu ogromnej, zorganizowanej kampanii fanów i co ważniejsze studio zgodziło się na drastyczne obcięcie budżetu.

Po tym serial wciąż powracał z niewiarygodnego, upokarzającego powodu, dzięki któremu wszystko pozostałe z NBC upadało i nagle mały, ale lojalny Chuck przestał być ciężarem, a stał się odpowiedzialnością. Więc teraz mały szpiegowski serial, który dostał ostatni sezon z 13 odcinkami – i już tej jesieni jest tak źle w tak wielu przedziałach czasowych w NBC, że nie byłoby szaleństwem, aby rozciągnąć sezon(co jest wciąż mało prawdopodobne). Patrząc na notowania, pozostałe seriale NBC upadają, więc jest szansa, że podczas przyszłej jesieni może być – co zabrzmi absurdalnie – szósty sezon Chucka. Ale wracając do ostatnich 13 odcinków, Chuck już wpadł na kilka nierówności fabuły w ubiegłym roku, gdy NBC zawiodła gdzie indziej, co doprowadziło do nieoczekiwanego przedłużenia serialu. Lepiej odejść, kiedy jesteś jeszcze stosunkowo silny, niż pełzać poniżej punktu, w którym wszyscy pamiętają dlaczego oglądali.

Kiedy ostatnio zostawiliśmy naszych bohaterów, Chuck (Zachary Levi), Casey (Adam Baldwin) i Sarah (Yvonne Strahovski) zostali zwolnieni przez rząd. Chuck odziedziczył ogromny majątek i wykorzystał go do zakupu Buy More oraz do założenia swojej własnej firmy szpiegowskiej, Morgan (Joshua Gomez) przypadkowo zdobył supermoce Intersecta, które Chuck stracił wcześniej w finale. Były wszystkie obiecujące pomysły, ale gdy wracamy do nowego sezonu, serial wydaje się niekomfortowy z taką ilością zmian. Niektóre z nich zostały całkowicie porzucone, część jest bagatelizowana, a niektóre są po prostu obchodzone. Ale jeśli Morgan nie jest całkiem bohaterem, może Chuck postara się nie być zazdrosny o swojego najlepszego przyjaciela. Zastanawia się, jak pomaga zespołowi, jeśli nie ma mocy Morgana lub szkolenia Casey’a i Sary.

Najlepsze chwile w pierwszych dwóch odcinków dotyczą, jak Chuck wyrósł z mięczaka, którego poznaliśmy cztery lata temu na kogoś, kogo Sarah i Casey chcieliby widzieć jako swojego lidera.

Trzeci odcinek wydaje się dawać kopa sezonowi, nie tylko znajdując niespodziewane miejsce do podjęcia historii Chucka i Morgana , ale najlepiej wykorzystuje gościnne gwiazdy. Chuck zawsze był serialem, który miał dobrze dobranych gości dla geeków – niezależnie od tempa i problemów logicznych sezon 4 zawsze miał łatwe rozwiązanie tylko poprzez powrót Timothy Daltona – ale kilka pierwszych odcinków nie wykorzystuje optymalnie Marka Hamilla, Craiga KilbornaJeffa Fahey’a i Justina Hartley’a z Smallville. Z drugiej strony Carrie-Anne Moss pasuje wspaniale (począwszy od drugiego odcinka) jako Gertrude Verbanski, szefowa znacznie lepiej wyposażonej prywatnej firmy szpiegowskiej i potencjalny obiekt uczuć Casey’a. Baldwin i Moss bardzo dobrze ze sobą pracują – to ma potencjał, szczególnie, że będzie to najlepszy scenariusz Casey’a z całej historii – staje się jasne, że nie jest tutaj tylko dlatego, że fani i fanki rozpoznają ją, ale dlatego, że scenarzyści mają plan dla niej.

Źródło: www.hitfix.com


Komentarze (8)

 1. Dawid3109 napisał:

  Kiedy będą napisy PL do 5×01?

 2. oby były te napisy bo chciałbym już obejrzeć Chucka

 3. Wy daćie tylko napisy czy napisy już w odcinku ?

 4. Grubsonek1994 napisał:

  Fakt,pierwszy odcinek zawiodl moje oczekiwania..nie rozkrecil sezonu tak jak sie tego spodziewalam. Ale to jest przeciez Chuck wiec na pewno wszystko bedzie tak jak powinno byc ;)Mam nadzieje ze intersect wroci w jakis sposob do Chucka ;p

 5. chuck ogladacz napisał:

  super tłumaczenie,

  Po prostu rewelacja.

  Ta seria odcinków Chuck spodobała mi się najbardziej spośród dostępnych na rynku filmów i seriali.

  Czytelnik oglądając kolejne odcinki utożsamia się do granych postaci co jest niebywałą zasługą oraz powodem do dumy twórców serii Chuck.

  Tak trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *