Podsumowanie – Chuck vs. the Zoom

Premiera tego szalenie długo wyczekiwanego odcinka rozpoczynającego finałowy sezon Chucka już za nami. Pierwsze emocje już pewnie opadły, więc jest to świetny czas by podsumować ten epizod. Opis fabuły, moją subiektywną ocenę, najlepsze cytaty i muzykę z odcinka znajdziecie w rozwinięciu, zapraszam.

 

 

 

Fabuła

Epizod rozpoczyna się przypomnieniem najważniejszych rzeczy z ubiegłego sezonu, w tle możemy usłyszeć raz jeszcze zagadkowe przemówienie Deckera. Chwilę później przechodzimy do właściwej akcji, widzimy dwójkę naszych ulubionych szpiegów – w końcu w roli małżonków. Chwila wygląda na spokojną, państwo rozmawiają o  możliwości zamieszkania w domu z takim widokiem, jaki rozpościera się właśnie przed nimi. Jednak okazuje się, że twórcy to czułe „bla bla” woleli odstawić na później, bowiem tak naprawdę Chuck i Sarah znajdują się w środku akcji, dodajmy, że na przegranej pozycji. Na nic zdał się Casey, cała drużyna jest w potrzasku, więc Sarah decyduje się na wezwanie ciężkiej artylerii – Morgan z Intersektem we łbie dostaje pierwszą okazję do błyśnięcia, niezdarnie acz skutecznie wkracza do akcji, z pomocą przebłysku rozwala przeciwników. Reszta drużyny w końcu uaktywnia się, misja byłaby w pełni udana, gdyby nie fakt, że Morgan się wydurnił i rozwalił wazę wartą kilka milionów w drobny mak.

Tum, tururum, turururu ruu ruum… – tak, to moja wersja czołówki Chucka. Miło było ją ponownie usłyszeć po tych długich miesiącach.

Po czołówce dane nam jest zobaczyć Zamek – w pełni zaopatrzony w najnowsze rozwiązania, jednak to nie sprzęt pochłonął lwią część pieniędzy Volkoffa, to Morgan wcinający świeże krewetki podczas lotu jest winny, że już nie wspomnę, iż drugi raz rozwalił tę nieszczęsną wazę.

Po chwili Chuck wyznaje Sarze, że nie przeszkadza mu, iż jego kumpel ma Intersekta w głowie. Okazuje się też, że dalej ma z Brodaczem jakieś sprawy, które omawiają w tajemnicy przed Sarą. Ta jednak, jak na super agentkę przystało, widzi co się dzieje i postanawia działać. Niebawem okazuje się, że daną tajemnicą jest sprawa kupna wymarzonego domu dla Walker, Chuck chce zrobić jej niespodziankę i zafundować rezydencję z jej snów. Czy takich spraw małżonkowie nie powinni omawiać między sobą? Nie. Chuck radzi: jeśli szukasz domu dla żony, rób to wraz ze swoim kumplem.

Jako że Team Bartowski jest teraz grupą niezależnych szpiegów, polują oni na zlecenia. To stwierdzenie wziął sobie do serca Casey, sprowadzając jakimś sposobem do Zamku klienta. Drużyna otrzymuje zlecenie –  odzyskać pieniądze, które w posiadaniu ma teraz niejaki Bale, cwany inwestor.

Gdy Chuck i Morgan obserwują Bale’a, Morgan dostaje zooma (przebłysk to przeżytek) po spojrzeniu na jego torbę. Dowiaduje się, że ich cel lubi popykać sobie w squasha. W międzyczasie przyjaciele dalej obgadują temat domu dla Sary.

W następnej scenie spotykamy Ellie, która przyznaje, że Intersektowe okulary były tylko jednorazowego użytku. Chuck wyznaje siostrze, że brakuje mu komputera w głowie.

Na odprawie w bazie Carmichael Industries, Chuck wyjawia plan – on zajmie Bale’a grą, kiedy Casey włamie się do jego PDA i wpisze ich nazwiska na listę gości zaproszonych na przyjęcie w jego rezydencji. Reszta drużyny jednak nie widzi Chucka w roli gracza, więc jego misję przejmuje Morgan, sam Chuck natomiast ma zajmować właściwego rywala Bale’a „twardym i głębokim” masażem.

Koniec z planowaniem, czas działać. Chuck masuje mięsistego przeciwnika Bale’a, Morgan zajmuje inwestora grą w squasha, Casey natomiast włamuje się do jego telefonu. Sprawy komplikują się, kiedy Casey zostaje zmuszony przerwać instalowanie wirusa. Z odsieczą chce mu przyjść Chuck, jednak nie umie on zadbać nawet o siebie, w efekcie to Casey ratuje jego. Sytuację ratuje Morgan, który zdobywa zaproszenie na przyjęcie Bale’a.

Po misji, Morgan i Chuck wymieniają uprzejmości. Ten drugi przyznaje, że brakuje mu komputera w głowie. Po chwili przechodzą do tematu domu, jednak rozmowę przerywa Sarah. Żona Chucka jest już pewna, że jej mąż coś przed nią ukrywa, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

Akcja przenosi się do Buy More, Chuck i Morgan przerywają zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanego przez fanki Biebiera Jeffa. Nie dajcie się jednak zwieść, tak naprawdę to był niecny plan Lestera, a pan Barnes ma się dobrze.

Po akcji w sklepie, Chuck wraca do domu, tam czeka już na niego Sarah, która widocznie zrobi wszystko, żeby tylko poznać sekret swojego męża. Walker dowiaduje się o planach Chucka, omawiają sprawę wspólnie i na jaw wychodzi jej marzenie – biały domek z płotkiem i czerwonymi drzwiami. Chuck „poklepuje”, wątek domu na chwilę się kończy. To czas na misję.

Drużyna wyruszyła na akcję, Morgan dowodzi a Chuck siedzi w vanie – czyżby to miał być ten powrót do korzeni?

Akcja przebiega całkiem gładko, jednak spokój przerywa Decker, który wykorzystując komputer Chucka blokuje wszystkie środki Bale’a, a także konto Bartowskich przy okazji. Carmichael Industries pozostaje bez środków do działania, mogą teraz liczyć już tylko na Buy More.

Bale zorientował się, że Sarah „króliczek” Bartowski, Morgan i Casey są szpiegami i zatrzymuje ich. Chuck nie wie co czynić bez Intersekta, jednak po chwili wpada na pomysł i po raz kolejny swoim sprytem i inteligencją wyprowadza swoją drużynę z kłopotów. Misja nie wypaliła,  Chuck został bez centa przy kuprze.

Końcówka odcinka daje nam nadzieję na świetny sezon – szykuje się wielka ofensywa CIA  z Deckerem na czele. Dowiadujemy się też, że ingerencja w życie Bartowskiego dopiero się zaczęła. Co to będzie?

 

 

Muzyka

Teddybears – Devil’s Music
New Young Pony Club – Ice Cream
Simian Ghost – Take My Hand and Lead Me Home
Pucho & Latin Soul Brothers – Pucho’s Descarga
En La Palma Orchestra – He Regresado
Typhoon – The Honest Truth

 

Cytaty

Kilka rzeczy ciągle szlifujemy. – Chuck

Rakiety, kule, prywatny odrzutowiec, obsługa do prywatnego odrzutowca, świeże krewetki, które Morgan lubi jeść podczas lotu odrzutowcem są drogie i jeśli chcemy być wypłacalni, musimy szybko zarobić. – Sarah

Nigdy nie ma problemu z Wujkiem Samem. – Casey

Komputer nie zrobił z ciebie bohatera, tylko dał ci na to możliwość. – Ellie

Casey, jakie środki ostrożności? – Chuck

Dostańcie się do kont, przynieście moje pieniądze. – klient
Tak, wyruszamy o północy. – Morgan
Jego ochrona jest zabójcza. – klient
To może wyjedziemy z samego rana. – Morgan

Właśnie miałem zooma na widok jego torby. – Morgan

Gdybym stanął na moim portfelu… Byłbym wysoki. – Morganiątko

Został stratowany przez tłum kobiet podczas premiery gadającej lalki Biebera. Zmiażdżyły mu nogi. Może już nie będzie w stanie chodzić. Wiedziałbyś, gdybyś czasem zjawił się w pracy. Ty nie lepszy Bartowski. Mógłbyś czasem odwiedzić przyjaciół. Wstyd! – Lester

Jaki jest twój sekret, Chuck? – Sarah

Oddawaj. – Sarah

Cokolwiek. – Sarah

Zemsta dziwką jest, Charlie. – Decker

Decker zamroził konta Bale’a, wliczając w to nasze pieniądze. Pozostał tylko Zamek i Buy More. – Casey

Chuck, jesteś naszym przywódcą. – Sarah

Jak widzicie, ingerencja naszych przełożonych w życie Chucka Bartowskiego dopiero się zaczęła. Teraz rozumiecie, jak ważny on jest i dlaczego musi ponieść porażkę. Macie swoje rozkazy. To jest nasz plan i ostatni rozdział. Nic tego nie powstrzyma. – Decker

 

Występy gościnne

 

  • Mark Hamill – Jean Claude
  • Craig Kilborn – Bale
  • Ethan Phillips – klient Carmichael Industries

 

Ciekawostki

Jak widzimy w epizodzie, Bale używa PDA BlackBerry, który praktycznie kontroluje jego życie. Drużyna Bartowski jest w posiadaniu czarnego Mercedesa i bynajmniej nie jest to limuzyna. Mark Hamill występujący w odcinku znany jest z ze Starej Trylogii sagi Gwiezdne wojny. Ethan Phillips znany jest m.in. ze Star Trek: Voyager. Firma Chucka i Sary nosi nazwę Carmichael Industries. Nazwa operacji Toes in the Sand (Piasek u stóp) – w skórcie T.I.T.S. oznacza tyle co „cycki”, ta gra słów była niemożliwa do przetłumaczenia. Gdy Sarah wspomina, że marzy od domku z płotkiem, Chuck wspomina serial amerykański Leave It to Beaver.

 

Swoją opinię o odcinku możecie wyrazić w tym miejscu. Zapraszam na forum!

 

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *