Chris Fedak o związku Chucka i Sarah oraz o piątym sezonie

Fani Chucka, sprawy wyglądają dobrze.

Chuck i Sarah są szczęśliwie zakochani, Devon i Ellie spodziewają się dziecka. Sezon czwarty będzie dłuższy… Czego więcej możemy chcieć?

Według jednego z współtwórców Chucka – Chrisa Fedaka wszystko będzie się miało jeszcze lepiej. Fedak rozmawiał z Give Me My Remote podczas imprezy NBC TCA, o Chucku i Sarah, imieniu dla dziecka, korzeniach Grety, piątym sezonie i o wielu innych rzeczach.

Q: Muszę powiedzieć, że podoba mi się jak rozgrywacie romans Chucka i Sarah. W innych show nie obserwujemy takiego rozwoju wydarzeń, a wy sprawiacie wrażenie „My tylko robimy to co dobre dla postaci.”

Chris Fedak: Zawsze opowiadaliśmy historie tak jak my je widzieliśmy, w poprzednim sezonie podjęliśmy kilka ryzykownych decyzji. W trzynastym odcinku zaczyna się związek Chucka i Sarah, a w czternastym myślimy „Oh, pozwólmy im być razem, niech będą fantastyczni.” I byli wspaniali! Zach i Yvonne są nie tylko wspaniałymi aktorami ale jest między nimi chemia czy są razem czy nie. Dla nas to było jak: „Ok, kontynuujmy to, opowiedzmy historię o tym jak dojrzewa ich związek…” Tylko dlatego, że jesteś z kimś, uprawiasz seks, wszystko się idealnie układa to nie musi oznaczać, że to koniec historii. Zawsze będą komplikacje w związkach.

Q: Bez wątpienia teraz wszystko układa się idealnie między Chuckiem i Sarah. Może już niedługo będą oświadczyny?

Ch.F: Chuck już o tym myśli, myśli o Sarah, o tym jak będą wyglądały jego oświadczyny. Chce to zrobić z hukiem.

Q: Może DeLorean?

Ch.F: DeLorean, ogier na plaży, samochód. Chce być cool. Jest romantykiem, długo się nad tym zastanawiał, więc na pewno to chodzi mu po głowie. Nie zapomnieliśmy, przekonacie się w następnym odcinku.

Q: Wielbiciele związku Chucka i Sarah są bardzo żywiołowi jak zapewne wiesz.

Ch.F: Powiedz mi o tym.

Q: Myślisz, że będą zadowoleni z decyzji jakie podejmie Chuck w kilku następnych odcinkach?

Ch.F: Tak, myślę, że dla fanów Chucka i Sarah nadchodzą ekscytujące odcinki. Nie mogę się doczekać ich reakcji.

Q: To super. Co się stanie z Gretą? Czy pojawią się nowi aktorzy w Chucku, o których możesz nam powiedzieć?

CH.F: Tak, pojawi się więcej Gret. Nie skończyliśmy jeszcze z nimi. Chcemy zgłębić ich historię. Gdybyś mnie zapytał na początku tego sezonu, powiedziałbym, że to szalony pomysł, ale teraz zgłębiamy historię Gret.

Q: Wspaniale! Czy to oznacza, że dowiemy się co oznacza ‘Greta’?

CH.F: Ze wszystkich rzeczy, może wydawać się tobie, że mamy talent, ale kompletnie nie radzę sobie z akronimami, więc teraz z tym walczę.

Q: Give Me My Remote zrobił konkurs, twoi fani wpadli na całkiem niezłe pomysły, co może oznaczać Greta.

CH.F: Wyślij mi najlepszy i umieścimy go w Chucku. Zrobimy konkurs. Chętnie pokombinuję, bo kompletnie nie mam pomysłów. Nie jestem dobry, jeśli chodzi o akronimy. Ciężko mi idzie wymyślanie imion i akronimów. Używając terminów sci-fi muszę wracać do źródła. Dowcipy, akcja, dialogi złych postaci, to wszystko jest łatwe dla mnie, natomiast wymyślanie imienia dla postaci to godziny wyjęte z mojego życia. (GMMR: Więcej w Chuck vs. G.R.E.T.A nadejdzie wkrótce… nie zapomnieliśmy o tym).

Q: Próbowałeś szukać w książkach z imionami?

CH.F: Imię dla dziecka już mamy. Mam dwudziestomiesięczną córeczkę. Bez imienia. Jeszcze nie wiem, kim ona jest.

Q: Biedne dziecko. A propos dzieci, dziecko Świetnego jest w drodze. Jest coś co możesz nam zdradzić?

CH.F: Cóż, nie mogę wam zdradzić imienia mojej córeczki, bo wtedy poznacie imię dziecka Świetnego.

Q: To słodkie!

Ch.F: Wiem, moja żona chciała, żebym tak zrobił.

Q: Będziemy często widzieć dziecko w tym sezonie?

CH.F: Tak

Q: Szybko odpowiedziałeś na to pytanie. Czy chcesz nam coś zdradzić?

CH.F: Nic ze mnie nie wyciągniecie! (Głosem robota) Tak, zobaczycie dziecko. (Normalnym głosem) Ja widzę swoje codziennie i nie będę zadowolony w pracy dopóki nie zobaczę dziecka na ekranie.

Q: Szkoda, że twoja córka nie może wcielić się w rolę córki Świetnego.

CH.F: Nie, moja córka to katastrofa. Ona zniszczyłaby cały plan filmowy. Jeśli wpuszczę moją córkę na plan Chucka, to ona zniszczy go w ciągu kilku godzin.

Q: Jestem prawie pewien, że Chuck jest uodporniony na takie rzeczy. Fani nie pozwolą, żeby cokolwiek zniszczyło ich show.

CH.F: Są emocjonalnie reagującą grupą, która kocha Chucka. My go kochamy. To zawsze było małe show, które mogłoby to zrobić. Czyż nie?

Q: Małe show, które mogłoby?

CH.F: No proszę. Jestem świetnym scenarzystą, jak wiesz.  To zawsze było częścią tego show: ludzie, którzy kochają Chucka tak jak my po prostu chcą się dowiedzieć, co się dalej wydarzy.

Q: Jesteś pewien, że dostaniecie piąty sezon?

CH.F: Nie mam tego wyrazu w moim słowniku. Świat telewizji to dziwny świat. Jesteśmy przejęci faktem, że możemy rozważać dostanie piątego sezonu. To rewelacyjna wiadomość. To ekscytujące dla nas.

Q: Mam wrażenie, że nowi właściciele NBC nie chcą być tymi, którzy będą musieli tłumaczyć fanom, że anulowali ich ulubiony serial.

CH.F: Nie, zawsze miałem w głowie wizję, jak fani Chucka buntują się. To będzie jak końcówka filmu Frankenstein. (Głosem potwora) “Pochodnie! Oni nadchodzą!”. (Normalnym głosem) Ale wiesz, jesteśmy zadowoleni, że jesteśmy na wizji i że możemy opowiadać nasze historie.

Q: Czy jest coś jeszcze o czym możesz nam powiedzieć ?

CH.F: Nie wiem, czy jest coś o czym mogę wzbudzić waszą ciekawość. Właśnie byłem na przyjęciu i zostałem wzięty pod ostrzał. I tak nasi fani przetworzą sobie wszystko tak jak im wygodnie.

Q: No tak, fani Chucka są naprawdę nieźli w znajdowaniu wszelkich informacji.

CH.F: Wiesz co, to jest zabawne. Josh (Schwartz) i ja rozmawiamy o tym dosyć często. Mamy wrażenie, że nasi fani to ludzie kochający telewizję. ‘Chuck’ to serial napisany przez ludzi kochających TV, którzy kochają filmy. Dorastaliśmy oglądając telewizję. Jeśli oglądacie dużo TV, widzicie to niewidzialne pismo, którego używamy za kulisami, różne historie, o których wspominamy. To jest jak, „Yeah, (ty mówisz) że nie widziałeś odcinka ‘Hogan’s family’, ale my wiemy, że widziałeś. I będziemy o tym rozmawiać, ponieważ nie myślałeś o tym od lat.” Zawsze jest ta widownia MST3K, na którą po cichu liczymy.

Q: I ta publiczność pójdzie za wami na koniec świata.

CH.F: To jest dokładnie co ja uwielbiam. To niesamowite.

Źródło: givememyremote.com
Tłumaczenie: roztrzepana

, , , , , ,

Komentarze (3)

  1. mat632 napisał:

    Świetne tłumaczenie!

  2. I am A spy napisał:

    „Chuck” jest świetnym serialem; zawiera w sobie wszystkie elementy, które przyciągają uwagę i okrutnie podsycają moją ciekawość do tego stopnia, że po zakończeniu odcinka potrafię cały dzień rozmyślać nad tym co będzie dalej! :) Jak każdy fan mam ogromną nadzieję, że pojawi się 5 sezon i kolejne 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *