Kolejny wywiad z Chrisem Fedakiem, czyli wieści o nadchodzącym sezonie

Czy Casey zazna miłości? Czy Morgan na długo zatrzyma w swojej głowie Intersekta? Koniecznie przeczytajcie, co na dzień dzisiejszy Chris Fedak może zdradzic na temat nadchodzącego, finałowego już sezonu Chucka!

 

Jak Morgan będzie czuł się z Intersektem? Czy jego odczucia z nim związane będą podobne do tych, które miał Chuck w pierwszym sezonie?

Fedak:  Chuck mając Intersekt chciał jak najszybciej pozbyć się go ze swojej głowy i powrócić do swojego dawnego życia. Morgan uważa, że to początek czegoś niesamowitego. Jest niezwykle szczęśliwy z tego powodu. Od lat jest też przyjacielem Chucka. Bartowski pomagał mu tyle razy, od piątej klasy regularnie ratował mu skórę, tak właśnie wygląda ich związek. Teraz, Morgan ma w głowie superkomputer i jest podekscytowany tym, że jest ważnym członkiem drużyny. On chce być szpiegiem.

 

Jakie obawy mieliście dając Morganowi Intersekt? Niektórzy fani nie byli zadowoleni.

Myślę, że mieszając coś przy serialu zawsze można odczuć niepokój. Stwierdziliśmy, że w sezonie piątym warto „wyjąć” Intersekt z głowy Chucka. Musi poradzić sobie bez swojego superkomputera. Powinien znów być sprytnym i najmądrzejszym członkiem drużyny oraz stosować swoje Chuckowe metody.  Teraz ma przyjaciela z tym komputerem i staje się kimś takim jak Sarah: ma zapewnić Intersektowi sprawne działanie. On jest tym który musi się zająć Morganem. Drużyna Bartowski nadal potrzebuje Intersektu by wydostawać się z tarapatów.

 

Czy Chuck będzie próbował zdobyć Intersekt z powrotem dla siebie?

Hmm, mogę nie być w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ale Chuck na pewno o tym myśli.

 

Czego nowego możemy się spodziewać po rodzinie Bartowskich?

Serial opowiada też o rodzinie, więc Ellie i Świetny nadal będą częścią serialu. Chuck jest szpiegiem, który nigdy nie chciał odejść. James Bond odszedł, ale on nie miał rodziny. Większość bohaterów nie ma rodziny, lecz Chuck ma i nie chce opuszczać swojej siostry, szwagra i siostrzenicy. Rodzina Bartowskich nadal będzie ważna dla serialu.

 

Poprzedni sezon traktował o więzach rodzinnych i relacjach między Sarą i Chuckiem. O czym będzie następny?

Chuck i Sarah będą budować wspólną przyszłość już jako małżeństwo, a ponadto zajmą się swoja szpiegowską spółką. Chuck musi stworzyć swoją małą agencję wywiadowczą. Inna sprawa to relacje między Chuckiem i Morganem. Teraz pracują razem i są przyjaciółmi. Wszystko to staje się wyzwaniem. To, jak pracują na własną rękę będzie dużą częścią sezonu. Ale jak Chuck poradzi sobie bez Intersektu? I jak poradzi sobie cała drużyna bez wsparcia i zasobów CIA?

 

Czy uświadczymy skoku w czasie, aby zobaczyć już gotową agencję Chucka?

Będzie skok o parę miesięcy do przodu. Definitywnie poczujesz, że to nowa agencja szpiegowska. Powstała nowa wersja Zamku. Jeszcze nie ma żadnych nowych pracowników, ale są poszukiwani. Zamek trochę się powiększy.

 

Czy drogi naszych szpiegów pokrzyżują się z CIA? Czy zobaczymy jeszcze generał Beckman?

No więc, gdy jesteś częścią szpiegowskiego świata, ciężko nie wpaść na CIA. Z pewnością ich szyki będą się krzyżować i znowu zobaczymy Beckman.

 

A co z Buy More? Czy nadal będziemy widywać zespół Jeffster?

Z pewnością Buy More będzie częścią serialu. Chuck i Sarah kupili Buy More więc stanie się ono częścią ich portfolio jako nowe Carmichael Industries. A jako, że mamy nową firmę szpiegowską, będziemy patrzeć na Buy More jako swego rodzaju centrum, więc ważne jest, by Buy More było sklepem przynoszącym korzyści. Jeffster żyje. Tak to można ująć.

 

Jak Sarah zmieni się w tym sezonie? Teraz ma męża, już nie jest nieosiągalną dziewczyną.

Są dwie rzeczy. Przez lata była zaangażowanym szpiegiem i doskonale wykonywała swoją pracę. Teraz wzięła ślub, opuściła CIA i ludzie chcą, by jakoś się zmieniła. Widzieliśmy jak zmieniała się przez cztery sezony, a w piątym będzie stawała się jeszcze bardziej ludzka. Lecz myślę, że jakiś jej kawałek nadal będzie nieosiągalny. Mimo, że Chuck z nią mieszka, pewne sprawy nadal są sekretami. Myślę, że sposób w jaki Yvonne przedstawia tą postać jest ujmujący i pokazuje dlaczego Chuck ją kocha.

 

Czy Sarah poczuje tykający zegar biologiczny? Czy zacznie mówić o dziecku?

To zdecydowanie coś, o czym nasze postacie będą rozmawiać, choć nie stworzy to najseksowniejszych misji szpiegowskich – tylko tyle powiem. Miałem do czynienia z tyloma ciążami – prawdziwymi i fałszywymi – jak w zeszłym roku, więc chciałbym odetchnąć od takich sytuacji chociaż na trochę.

 

Podobnie jak Sarah, Casey stał się trochę bardziej ludzki przez te cztery sezony. Jak to się rozwinie?

Mieliśmy sporo frajdy w zeszłym roku z Casey’em i jego córką, Alex. Jest to coś, co zdecydowanie pogłębimy w tym sezonie. Fakt, iż Morgan umawia się z Alex i tym, że ma Intersekt, a Casey w swój dziwny sposób lubi klepać Morgana w tył głowy – wszystko to będziemy zgłębiać. Casey ma do czynienia z rolą ojca i przyjaciela jak również i z ludzkimi uczuciami, do których nie jest przyzwyczajony.

 

Casey potrzebuje miłości! Jakie są szanse na romans w tym sezonie?

Chciałbym odpowiedzieć jako fan Adama Baldwina. Byłbym bardzo podekscytowany ideą jego romansu. Z pewnością jest szansa.

 

Jakie sprawy z przeszłości zamierzacie omówić w tym sezonie? Co chciałbyś wpleść w tej ostatniej serii?

Jest tyle postaci, które lubię z naszej przeszłości. Pracujemy teraz nad paroma wielkimi historiami. Zebraliśmy tak wspaniałą obsadę przez te lata i chciałbym, by powrócili. Niebawem zaczniemy casting do pierwszego odcinka, więc nie mogę jeszcze nic powiedzieć. Mamy wiele pomysłów, ale nie chcę zdradzić ci żadnych typowo szpiegowskich informacji. Nie chcemy, by po zakończeniu serii pojawiały się myśli „Och, powinniśmy to zrobić, dodać to do któregoś odcinka!”. To się zawsze zdarza na końcu każdego sezonu.

 

Czy przewidujecie szczęśliwe zakończenie dla Chucka i jego przyjaciół?

Mamy pomysł na zakończenie. I nie powiem czy to szczęśliwe zakończenie czy nie. To coś, co ciągle tworzymy. Mamy unikalną szansę zamknąć historię i opowiedzieć ostatni rozdział. Nie zawsze dostaje się taką szansę w telewizji, więc chcemy stworzyć najbardziej ekscytującą, dramatyczną wersję zakończenia jaką możemy sobie wyobrazić.

 

Jak długo trzymacie to zakończenie w swoich głowach? To coś co przynieśliście do NBC, by zdobyć piąty sezon?

Zaczęliśmy myśleć o tym pod koniec ubiegłego roku, gdy zaczęliśmy tworzyć zakończenie sezonu czwartego i była szansa na kolejny sezon. Myśleliśmy o tym, jak będzie wyglądał piąty sezon i jego zakończenie. Zdecydowanie pokazaliśmy im swoje pomysły.

Jak będą wyglądać sceny akcji w sezonie piątym?

Z pewnością będą sceny akcji. Prawdopodobnie nie powróci Nighthawk, ale chyba mamy coś wzamian. Słuchaj, kocham motocykle. To był ciekawy eksperyment. Nagle byliśmy jak w innym serialu. Bardzo mi się to spodobało.

 

Czy były rozmowy o tym, by ktoś ważny dla Chucka umarł w tym sezonie? Czy braliście to pod uwagę?

Wszystko co powiem to: „Hmm…”.

 

Finałowy sezon Chucka startuje już 21 października w NBC.

 

źródło: tvguide.com


, , , ,

Komentarze (2)

  1. habanan napisał:

    zajebiscie milordzie
    czekam z niecierpliwoscia

  2. TYLKO ŻEBY W 5-TYM SEZONIE SARAH NIE MUSIAŁA UMRZEC.TYLKO ŻEBY BYŁA Z CHUCKIEM DO OSTATNIEGO ODCINKA FINAŁOWEGO I ŻEBY MIELI GROMADKĘ DZIECI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *