Krótki wywiad z Timem Jonesem

Fan Chucka i nauczyciel muzyki, Al, po raz kolejny wysłał do Tima Jonesa – kompozytora muzyki do ChuckaHuman Target – pytania od swoich uczniów. W rozwinięciu, pięć najlepszych pytań wraz z odpowiedziami.

Wiemy, że jesteś muzykiem, ale czy w dzieciństwie interesowałeś się sportem?

TJ: Tak, kochałem baseball – grałem w małej lidze. Przebiegłem dystans 6,2 mili bez treningu, gdy miałem 14 lat – po prostu się nie zatrzymywałem! Fajnie było być młodym… Skakałem o tyczce w szkole średniej – 11,5 stopy to mój rekord.

Czym różni się muzyka w Chucku od tej w Human Target?

TJ: Hmm… Dla mnie, Human Target jest jakby aktualizacją Miami Vice – świetnej opowieści o gliniarzu z lat 80. Human Target jest bardziej poważny. Ma w sobie coś, co nazywam „przewiewnym dźwiękiem”. Jest świetny, a jego bohaterowie robią często nielegalne rzeczy. Chuck jest pod tym względem bardziej staromodny, mamy tu jasny podział na dobro i zło. Human Target jest także bardziej metalowy – mamy tu więcej rock’n’rolla. Chuck ma znacznie szersze instrumentarium.

Czy poznałeś aktorów dla których piszesz, czy ich osobowość ma na ciebie wpływ?

TJ: Poznałem tylko aktorów z Chucka – i absolutnie. Czasem złapię się na tym, że piszę muzykę specjalnie pod postać, nie pod aktora. Jestem zaskoczony, widząc różnice między bohaterem a aktorem… choć wiem, że piszę muzykę, która bazuje na emocjach które oni wnoszą w scenę jako aktorzy.

Czy twoje dzieci grają na instrumentach? Jakich?

TJ: Moja córka, Tess, gra na pianinie, śpiewa i tworzy własne piosenki. Mój syn, Finley, nie gra jeszcze na instrumentach, ale często nuci melodię, nad którą jeszcze pracuję – ma niesamowity słuch… Pewnie po matce!

Najdziwniejsza (muzyczna) rzecz, która kiedykolwiek przytrafiła ci się w pracy?

TJ: Pewnego dnia w pracy nad Chuckiem, nagrywaliśmy mój akordeon i jeden klawisz złamał się. Musieliśmy otworzyć akordeon, stopić pszczeli wosk lutownicą, aby złożyć go z powrotem do kupy i zakończyć nagrywanie!

Pytanie bonusowe

Czy te pytania nie zakłócają ci pracy?

TJ: Nie – jem lunch!

Dla dociekliwych – niestety, Tim nie podał jeszcze daty wydania swojej ścieżki dźwiękowej na CD. Gdy tylko takowa się pojawi – napiszemy o tym.

źródło – chucktv.net

, , ,

Komentarze (1)

  1. Spoko koleś z tego Tima :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *