Zachary Levi o trzecim sezonie w UK i nie tylko

Jest to wywiad z Zacharym Levi, przeprowadzony przez portal SFX, zaraz po zakończeniu emisji 3 sezonu w USA (31 maja 2010). Dotyczy emisji trzeciego sezonu w Wielkiej Brytanii i nie tylko.

Gwiazda serialu Zachary Levi, wie aż za dobrze, że serial był bliski śmierci prawie tyle razy co jego postać. Ale w historycznym momencie tv, „Chuck” stał się serialem, który nie był raz uratowany przez fanów, lecz dwukrotnie. W rzeczywistości jest to prawie nie realne, że serial został sprowadzony z powrotem dzięki kampanii fanów, która trwała dłużej niż jeden dodatkowy sezon, ale „Chuckowi” się to udało, zasługuje na to. Jest to serial, rozwijający się i polepszający, w nieoczekiwany, ekscytujący sposób.

Musisz być zadowolony, że „Chuck” dostał potwierdzenie na czwarty sezon.

Oh pewnie, nie wiem jak dziękować fanom. Wszyscy mówią, że są szczęśliwi, ale nigdy nie możesz dyskutować z telewizją. W czasie w którym jestem w branży, który wynosi dziesięć lat, widziałem dziejące się szalone rzeczy. Widziałem seriale pokazywane i natychmiast anulowane, przed ich wypuszczeniem. Telewizja potrafić być bardzo zmienna.

Czy uważasz, że kampania fanów rzeczywiście miała wpływ, czy to wszystko zależy tylko od liczby oglądalności?

Powiem Ci, że dostaliśmy najlepszych fanów na świecie. Mam na myśli, nasze odnowienie w ostatnich dwóch sezonach, tylko po to by Ci pokazać. To niesamowite- gdy ludzie naprawdę czegoś chcą i chcą walczyć za cokolwiek,  pójdą po to i będą walczyć o to. Nasi fani zdecydowanie tak. Pomiędzy zakupem kanapki i pisania w Jazz, wszystko tak naprawdę zmienia się w dość scenariusza. Coś o czym będąc aktorem, można tylko marzyć, o wielkiej pracy, ale na górze, że ludzie reagują na to tak gwałtownie. Będą walczyć dla ciebie. W tym roku zrobili Flash-moby. Nawet nie wiem co to są te Flash-moby, ale brzmi to niesamowicie. A oni ubrani jak mam to robić! To po prostu szalone.

Sezon trzeci właśnie startuje w Wielkiej Brytanii, więc pogadajmy o tym. Otrzymasz o wiele więcej szpiegostwa tym razem. Czy to zabawne?

Mi się bardzo podobało. Wiem, że wielu fanów miało problem. Spójrz, niektórzy ludzie są rodzajem fanów, którzy nie chcą niczego zmieniać. A niektórzy ludzie są z tego rodzaju, który chce widzieć ewolucję, którzy chcą widzieć zmiany.

Byłoby interesująco zobaczyć, co zgiełku byłoby, gdyby nie było zmian, jeśli nie ma wzrostu. Wierzę że, w szczególności taki serial jak „Chuck”, który ma swoją mitologię i masz większe łuki zagrożenia, ważne jest by zachować rzeczy w ruchu. I przyznać, gdybyśmy byli na prawo od bramy sukcesu, nasz pokaz nie dojrzałby, lub ewoluował tak szybko jak to jest, ponieważ sieć spowolniła by i wydoiła, tak bardzo ile tylko było by to warte i jest to tendencją do szczęścia zwłaszcza w amerykańskiej telewizji.

Ale nie sądzę, że to ta właściwa rzecz, którą trzeba zrobić. Jestem wielkim fanem, tego co robicie w Wielkiej Brytanii. Lubię krótsze sezony. Myślę, że trzeba utrzymać publiczność, chcącą więcej. Myślę, że powinniśmy mieć swój czas, aby napisać cały sezon przed rozpoczęciem zdjęć tak, że to wszystko ma sens i wszystkie więzi są bardzo dobre.

W amerykańskiej telewizji to o modzie na funkcjonowanie, jakość nad ilość, czasami. Nie pukam nikogo, ale mówiąc, że myślę, że po drugiej stronie medalu pukam wszystkich, w tym „Chucka”. Myślę, że wiesz, kiedy wyciągniesz w sezonie więcej niż trzynaście epizodów, myślę, że staje się… dobrze, nie muszą całych odcinków, które są bzdurą, ale może trzeba kawałki odcinków które są bzdurą, z pewnością. Nie chcę tego robić. Chcę, robić w telewizji odchudzone sezony, w których każdy odcinek, za cały odcinek, coś znaczy.

I myślę, że „Chuck” ma wiele do zaoferowania, że na pewno, ale możemy rozwijać się jak każdy inny serial, może być lepiej. To tylko wydaje się łatwiejsze, lepszy serial, gdy jest mniejsze zapotrzebowanie na liczbę odcinków, które ostały do zrobienia. To trudna rzecz do zrobienia. Autorzy muszą podchodzić w różny sposób do skórowania kota, ale pod koniec dnia, ale pod koniec dnia muszą wiedzieć, że wciąż skórują tego samego kota.

Faktem jest, że sezon trzeci miał mieć oryginalnie tylko trzynaście epizodów, czyż nie? Sieć zamówiła sześć dodatkowych epizodów, dość późno w dzień. Czy uważasz, że to miało wpływ na te ostatnie sześć?

Nie wiem. Każdy ma inną opinię o tym. Z pewnością byłoby lepiej gdyby sieć zamówiła wszystkie dziewiętnaście epizodów w tym samym czasie. To zawsze sprawia, że trochę słaby, dziwny i trudny, do tego trzynastego odcinka łuku i zasadniczo już zakończony przez czas w sieci przychodzi i mówi: ” Ty wiesz co? My chcemy dodatkowe sześć”. Bo wtedy co z tym zrobić? Co chcesz w nich zobaczyć i jak wsadzić te sześć odcinków do tego łuku? Nie. Myślę, że autorzy mieli rację zrobić swój własny mini łuk. Cały sezon nie musi być jedną wielką całością. To schludniejsze i zajmuje publiczność na jedną wyraźną podróż, ale w tym samym czasie w sit comach nie ma realnego łuku, nie ma prawdziwej podróży. Nawet takie seriale jak „CSI” lub „Law and Order” są bardzo epizodyczne. Mogą one mieć bardzo duże łuki, ogólny wydźwięk, ale w większości są one proceduralne. Możesz sprawdzić na dowolnym odcinku, a zrozumiesz i będzie miało to sens.

Więc zrobili trzynasto-epizodyczny łuk, a następnie ten sześcio-odcinkowy łuk ma sens. Chciałbym, abyśmy mieli więcej przybyszów, ale nie i to był nasz największy problem. Ludzie, którzy poznali i pokochali serial, znają i kochają serial. Nie są oni początkujący. Jest bardzo wielu ludzi, którzy włączyli piętnasty odcinek tego sezonu i od razu sobie pomyśleli „zaczynam to oglądać. ” Nie będzie sensu. Mamy bardzo ciekawą hybrydę proceduralną i serial, ten sezon, może nawet bardziej serial, szczególnie w drugiej połowie sezonu. I nie chodzi tylko o ostatnie sześć. Ostatnie osiem, albo dziewięć epizodów, naprawdę.

Więc, chcielibyście zobaczyć seriale bardziej epizodyczne?

Chciałbym zobaczyć, czy istnieje sposób, możemy być bardziej dostępni bez utraty tego co już robimy dobrze i co ludzie już kochają.

Pojawi się dużo więcej akcji w trzecim sezonie. Jaki jest sekret oszustwa kung-fu?

Dobra choreografia. Nie mamy wystarczająco dużo czasu, by ćwiczyć, lub cokolwiek, więc uczymy się choreografii dzień, lub dwa przed sceną walki. I na szczęście dla nas mamy niesamowitą choreografię walki i wszystkie nasze dzieła są doskonałe. Oni naprawdę pomagają sprzedać wiele walk.

Czuję się bardzo pewnie jeśli chodzi o skoki i robię to. Wiem, że nie jestem Jason Bourne, ale próbuję mojego najtrudniejszego i mi się moja choreografia bardzo szybko nie podoba, to tyllko kwestia czasu, co wygląda dobrze, jak to możliwe, co jest na sześć, a co na cztery, nie zawsze się to takie okazuje, ale się staram.

Ważną częścią zabawy w serialu, jest teraz widok kujona w środku walki.

Ha ha. Tak to działa w serialu, ale moja własna pycha sprawia, że chcę wyglądać naprawdę źle i naprawdę fajnie. Być może jeden dzień.

Dostałeś również epizod do wyreżyserowania w tym sezonie.

To było niesamowite. To było naprawdę niesamowite. Chciałem reżyserować od długiego, długiego czasu. I wyreżyserowałem kilka spektakli i krótki filmik, zaraz zanim zaczęliśmy kręcić ten sezon „Chucka”, bo chciałem naostrzyć sobie zęby. A moje używanie całej załogi „Chucka”, tak, że wszyscy pracowaliśmy już razem wcześniej, kiedy przyszedł czas, by kręcić odcinek. I było to niesamowite doświadczenie. Cała obsada, cały zespół, byli bardzo wspierający, wierzyli we mnie. Widziałem wielu reżyserów, jak sobie radzą i uczyłem się od nich. Ja tylko odrobiłem moją pracę domową- miałem plan i starałem się go trzymać, bo w każdym dniu można coś zmienić, coś może pójść źle. Lub ma się różnicę w opiniach. Ale rozwiązywanie problemów jest częścią zabawy. To było bardzo opłacalne.

Czy całując Yvonne Strahovssky jesteś kolejny dzień w biurze?

Ha ha ha! Och nie wiem. Przypuszczam, że w pewnym sensie. Nie wiem co całuje twoja siostra, ale będzie to jak… wiem nie jest to jak całowanie twojej siostry, ale raczej jak całowanie przyjaciółki.

Ona jest naprawdę wspaniałą dziewczyną. To nie tak, że nie lubię tego robić. Całowanie pięknej dziewczyny zawsze jest przyjemnością. Ale jeśli to twoja prace, zawsze jest to w małym oderwaniu. Nigdzie nie odchodzę. I zatrzymujesz się gdy krzyczą cięcie. Ale tak, nadal można cieszyć się całując Yvonne gdy dojdzie do pocałunku.

Źródło: sfx.co.uk

, , , ,

Komentarze (3)

  1. Chuck to genialny serial! Musiało się udać :)

  2. ego_ napisał:

    Znowu fatalne tłumaczenie… Przykładem niech będzie ten fragmencik: „Powiem Ci, że dostaliśmy najlepszych fanów na świecie. Mam na myśli, nasze odnowienie w ostatnich dwóch sezonach, tylko po to by Ci pokazać. To niesamowite- gdy ludzie naprawdę czegoś chcą i chcą walczyć za cokolwiek, pójdą po to i będą walczyć o to.” – Prawdopodobnie został przetłumaczony zbyt dosłownie przez co jest zwyczajnie ciężki do zrozumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *