Stanowcze NIE dla A.C.T.A! Nie dla cenzury polskiego internetu!

Czym jest A.C.T.A? ACTA, jest to porozumienie międzynarodowe mające na celu walkę z piractwem i rozpowszechnianiem oraz pobieraniem nielegalnych plików. Tak naprawdę polega to na tym, że każdy Twój ruch w internecie będzie śledzony przez dostawcę Twojego internetu oraz rząd, a ewentualne naruszenie (nawet nieświadome) praw autorskich będzie wiązało się z odcięciem dostępu do internetu oraz karą.

Jak z tym walczyć? 23 stycznia 2012 roku ma ruszyć protest. Każda osoba, która posiada swój portal internetowy, konto na Facebooku czy Twitterze, może dołączyć do akcji. Pisząc o tym lub dodając filmiki z YouTube. Klikać TUTAJ i wspomagać w naszej wspólnej sprawie.

Komentarze (16)

 1. Mati napisał:

  Popieram akcję sam robię co mogę ,ale sam niczego nie zrobię .
  Jak coś podpisujcie też petycje :
  http://www.avaaz.org/en/save_the_internet_action_center_b/?copy

 2. pani_p napisał:

  petycja podpisana 😉 swoją drogą zostałam chwilę na tej stronie i co sekundę podpisuje się jakiś Polak :) dalej Rodacy! podpisujemy!

 3. denis0011 napisał:

  Tango Down xDDD

 4. ValanderQ napisał:

  No to mamy problem:P Hmm… obstawiam 3 dni po wejściu tego systemu że AnonymouS zrobi swoje:)

 5. Magda ;) napisał:

  teraz prawie sami Polacy oddają głos 😉

 6. Hubi napisał:

  Ciekawe czy w ogóle będzie można sobie ściągnąć Chucka albo na necie oglądnąć lepiej żeby można

  • denis0011 napisał:

   To wszystko się wyjaśni 26, ale oglądać o 2 w nocy raczej możesz bo przecież to nie jest chyba łamanie prawa telewizja internetowa

 7. Verbanski napisał:

  TEN KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY NA PODSTAWIA ACTA

 8. maciek1871 napisał:

  w jaki sposob final zostane wyemitowany ? o okolo 2 naszego czasu 1 odcinek a drugi ? kilka godzin pozniej ? czy od razu ?

 9. Dawid3109 napisał:

  Najgorsze jest to, że jak podpiszą ACTA to nie zdążymy obejrzeć i pobrać ostatniego odcinku Chucka!

  • Rafał napisał:

   I właśnie dzięki takim odpowiedziom jest ACTA.
   Płaczesz,że nie możesz kraść.
   ————
   Nie wiecie dlaczego jest ACTA?
   Bo ludzie kradną a później to sprzedają masowo.
   Przykład Filmy na filesonic (masz konta premium i polecenia) plus stronka, która te linki umieszcza ma reklamy przez co zarabia kasę.
   —————-
   Cenzura internetu w Polsce została już wprowadzona ponad rok temu, kto pamięta tę ustawę to wie.

 10. Dawid napisał:

  Według mnie to jest popier… inaczej nie umiem tego opisac

 11. Diuna napisał:

  Znacie jakąś stronkę na której mogłabym obejrzeć 05×11 (nie musi być po polskiemu)? Na razie wszystkie, które znajduję, nie działają. :(

 12. Ale ludzie! To, że zdecydowali się podpisać w czwartek ACTA nie oznacza, że 5 minut po podpisaniu już zaczną ścigać piratów. Po podpisaniu nastąpi proces ratyfikacyjna, a następnie debata w polskim parlamencie. Wtedy jeśli Polska zratyfikuje umowę wejdzie ona najwcześniej za KILKANAŚCIE miesięcy. Na chłopski rozum: ŚCIĄGAĆ BEZ ZAWROTÓW GŁOWY MOŻECIE PRZEZ CAŁY OBECNY ROK I KILKA MIESIĘCY KOLEJNEGO! Poniżej macie cytat…

  Minister mówił także, że Polska „powinna mieć gotowość do jego podpisania tak jak wszystkie kraje”. Później uściślił, że 26 stycznia dojdzie do podpisania umowy w Tokio. Zaznaczył jednak, że po podpisaniu umowy nastąpi proces ratyfikacyjny, poprzedzony debatą w polskim parlamencie. Dopiero, gdy Polska ratyfikuje umowę, wejdzie ona w życie. Ma nastąpić to najwcześniej za kilkanaście miesięcy.

 13. maciek1871 napisał:

  dobrze ze mozna bedzie sciagac rok moze dwa a co pozniej ?
  III Wojna Swiatowa? Inne „mocarstwa” w Europie jakos odrzucily ta ustawe. Jednak wydaje mi sie ze to tylko zaszkodzi nie tylko nam (gospodarka, rynek itp.) chyba ze sie myle .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *