C2E2 – podsumowanie i spoilery

W rozwinięciu – współtwórca oraz obsada Chucka o wieczorze kawalerskim, gościnnych występach, cliffhangerach i więcej.

Współtwórca Chucka, Chris Fedak, oraz członkowie obsady: Joshua Gomez, Ryan McPartlin, Vik Sahay oraz Scott Krinsky przybyli do Chicago na weekendową konwencję C2E2, gdzie w sobotę mieliście okazję zobaczyć panel Chucka (zaraz po kupnie koszulki „Doctor Who” oczywiście).

Zostało omówionych wiele serialowych przygód zarówno  z przeszłości jak i obecnych, ale jeden temat w szczególności przykuł moją uwagę: wieczór kawalerski Chucka Bartowskiego, który zostanie przedstawiony w 22. odcinku serialu.

„Tak jak w każdym dobrym odcinku Chucka, myślisz, że zmierzasz do jednego miejsca, lecz zawsze znajdą się jakieś objazdy” – powiedział McPartlin w sali prasowej zaraz po panelu.

Poniżej lista tematów, które pojawiły się na panelu Chucka oraz później, w sali prasowej. Tematy podzielone zostały na dwie listy: jedna ze spoilerami, a druga bez nich. Miłego czytania!

 • Chris Fedak, zapytany przez fana o to, czy kiedykolwiek powstanie odcinek „Chuck vs. The Comic-Book Convention” stwierdził, iż myślał o zrobieniu tego wiele razy, ale tego rodzaju odcinek „nie wydaje się pasować” do harmonogramu – The Comic Book Conventions nie pokrywają się z harmonogramem produkcji serialu.
 • Oryginalny pomysł na postać Świetnego był taki, iż miał być on rosyjskim szpiegiem, ale producentom rola Ryana McPartlina spodobała się na tyle, że zrezygnowali z tego pomysłu  po paru odcinkach sezonu pierwszego. „To dobrze, bo gdyby od znajomości rosyjskiego akcentu zależałoby moje życie – zginął bym.” Powiedział McPartlin.
 • Fedak pytany o swoje odczucia na temat piątego sezonu przyznał, że „zawsze jest trochę niepewności”, ale dodał też, że „jesteśmy naprawdę podekscytowani oraz pełni nadziei”.
 • McPartlin często żartował na temat „operacji pielucha”, która trwa w tym sezonie, ale dodał też, że wizerunek stremowanego Świetnego czerpał ze swojego realnego życia. Powiedział, że gdy jego żona pierwszy raz rodziła, był on tak „zielony”, że pielęgniarka musiała go posadzić i dać mu soku.
 • Gomez powiedział, że jednym z jego ulubionych odcinków sezonu był „Chuck vs. The Couch Lock”, w którym Morgan brał udział w misji w Iranie (misja była oczywiście kręcona przez Warner Bros w Burbank).
 • Jak się czujesz z tym, że twoja postać jest stale magnesem na problematycznych ludzi? „To jest w porządku tak długo, jak długo mogę wyjść z Buy More” – powiedział Joshua. Innym ulubionym momentem Gomeza było – ta wzmianka uzyskała spore oklaski – rozstanie Chucka i Morgana, co oczywiście było związane z podziałem między sobą figurek Hana Solo i Chewbacci.
 • Niestety, światowa trasa Jeffstera nie wydaje się być nieuchronna, w najbliższym czasie nie zostanie też opublikowany album tego zespołu.
 • Ulubionym momentem Jeffstera dla  Sahaya oraz Krinsky’ego było „całkowicie szalone, kopnięte i ześwirowane ” wykonanie „Push It”. Krinsky powiedział także, że podobał mu się Jeffster z początku sezonu, gdy cały czas byli „w biegu”.
 • Ostatni element wiąże się z czymś, co nie było przedmiotem dyskusji na panelu: We Give A Chuck koordynuje wysiłki fanów, aby Chuck został przedłużony o piąty sezon. Sprawdźcie to.

 

Spoilery na horyzoncie! Z panelu:

 • Fedak zapowiedział tytuł finałowego odcinka sezonu, czyli „Chuck vs. The Cliffhanger”. Będzie to „wielki i epicki finał”, który zwinie wiele wątków, ale również będzie miał „super-wielki” zwrot akcji.
 • W tym sezonie nie będzie nam dane poznać matki Sary.
 • Na pytanie fana, czy teoretycznie możliwe jest stworzenie armii Intersektów (w zeszłym tygodniu widzieliśmy, że dwóch agentów miało już ściągnięty Intersekt), Fedak odpowiada: „Absolutnie, to był plan Fulcrum w sezonie drugim.”
 • A co z Buy More? Przypomnijcie sobie, ile było nerwów i niepewności po zniszczeniu sklepu w finale trzeciego sezonu. Jednak Fedak zapowiada, że nie zamierza ruszać tego ponownie.
 • Zapytałem, czy Jeff i Lester kiedykolwiek dowiedzą się, że Buy More jest tajną bazą CIA, a Chuck jest szpiegiem. Fedak odpowiedział, że dla Chucka dalej ważne jest normalne życie, które nie będzie krzyżować się z tym szpiegowskim. Ale powiedział też, że „jego sekret pozna więcej osób” w miarę upływu czasu – może nawet w tym sezonie. „Nie my”, zażartował Sahay.
 • Krąży żart o tym, że Sahay i Krinsky nie zostają dopuszczani do pracy z gościnnie występującymi gwiazdami i rzeczywiście rzadko mają okazję opuścić Buy More. Fedak zażartował, że niektórzy gościnnie występujący aktorzy mają w kontrakcie napisane „żadnych scen z Jeffsterem”.
 • Krążyła pogłoska o tym, że Fedak chce uśmiercić Jeffster (to był żart, nie przejmujcie się). Aktorzy powiedzieli, że jeśli taki dzień nastąpi, oni chcą zeskoczyć swoim vanem w przepaść. Fedak się zgodził, ale zaznaczył, że jeśli Jeff i Lester wyskoczą w przepaść, to nie zginą, lecz wylądują na półce pod urwiskiem.
 • Spytany o to, czy Morgan zaręczy się z Alex, Gomez odpowiedział „Mam nadzieję, że tak”. „W czekoladzie jest niesamowita” – zażartował.
 • Timothy Dalton powróci w nadchodzącym odcinku.
 • Wymarzony przez fanów casting, w którym mieliby wziąć udział Bruce Willis oraz Bruce Campbell został przez Fedaka poparty z całego serca. Fedak powiedział też, że zna Matta Nixa, twórcę „Burn Notice” i chciałby go kiedyś spytać o to, czy zechciałby pewnego dnia gościnnie wystąpić w Chucku. Byłby też niezwykle zadowolony, gdyby zaproszenie przyjął William Shatner, który jest oczywiście zajęty pracą nad „$h#! My Dad Says”.
 • Na filmie pokazanym przed panelem widzieliśmy Sarę i Chucka (w strojach roboczych, nie uroczystych) wraz z tortem ślubnym.
 • Niedługo wrócimy do historii byłej narzeczonej Johna Caseya a jednocześnie matki Alex.

 

Z sali prasowej:

 • Więcej na temat wieczoru kawalerskiego: „To będzie najgorszy wieczór kawalerski na świecie” powiedział Fedak. „Będzie tam każdy, a wszystko odbędzie się na kempingu.”
 • „Mamy pustkowie. Mamy facetów związanych sznurem. Mamy Caseya, który przynosi broń” – powiedział McPartlin.
 • „Mamy kogoś, kto został…” przemieniony chemicznie przez spożywanie, hmm, roślinności grzybnej – powiedział Gomez.  „Zgadnijcie, o kim mowa.”
 • Właściwie, to Morgan był odpowiedzialny za planowanie wieczoru, ale przekazał pałeczkę Świetnemu, powiedział Gomez.
 • „Myślę, że tak naprawdę to ja tym dowodziłem” – powiedział McPartlin. „Jestem pewien, że on zastrzelił już wszystkie swoje plany.”
 • „Wszystko zacznie się w imprezowym vanie, więcej nie powiem.” – dodał McPartlin.
 • Spytałem Fedaka, czy kiedykolwiek zobaczymy Sarę i Chucka rozmawiających o tym, czy chcą dzieci. „Nie mieliśmy jeszcze takiej rozmowy”, powiedział Fedak. Odpowiedziałem, że nie widzę tego, żeby Sarah spowalniała swoja karierę ze względu na dziecko. „Nigdy nie wiadomo, choć Sarah ma tendencję do zaskakiwania nas. Jak znajdujesz kobietę w ciąży w scenie walki? Największa zabawa w naszym serialu polega na tym, że patrzymy z przymrużeniem oka na komedię akcji – szczególnie na akcję. Chcieliśmy stworzyć serial akcji z nutką szaleństwa. W jednej chwili masz bombę nuklearną. Musisz się zatrzymać i skupić tylko na niej. Przez to odcinamy z serialu życie domowe bohaterów i myślę, że właśnie z tego powodu nasz serial odniósł sukces i wyróżnia się też nieco od reszty. Ale kto wie, może w przyszłości zobaczymy gromadkę dzieci-szpiegów i takie tam. Nie ma żadnych zasad. To rodzaj zabawy w pracy nad serialem.”
 • W poniedziałkowym odcinku (Chuck vs. the Muuurder)  zobaczymy Big Mike’a w promocyjnym stroju Buy More z wielkimi literami „BM” z przodu. Fedak powiedział, że zobaczymy też świnię uciekającą przed kulą ognia.
 • W 22. epizodzie ponownie zagra gościnnie Ray Wise.
 • Czy kiedykolwiek zobaczymy Morgana z Intersektem? „To by było straszne, myślę, że świat przestałby być bezpiecznym miejscem.” – powiedział Fedak.

Jeśli chcecie zobaczyć montaż starych oraz nowych odcinków, który został wyświetlony przed panelem, znajdziecie go tutaj.

 

źródło – tvsquad.com

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *