Podsumowanie – Chuck vs. the Bearded Bandit

Trzeci odcinek Chucka już tuż tuż, więc aby nieco umilić wam oczekiwanie, w rozwinięciu zamieszczam podsumowanie ostatniego epizodu – Chuck vs. the Bearded Bandit.

 

 

 

Fabuła

Odcinek rozpoczyna się konferencją – na podeście Team Bartowski reklamuje swoją firmę szpiegowską. Umiarkowany aplauz pewnie nudnej prezentacji nie sprzyja dobrej reklamie Carmichael Industries. Po prezentacji czas na konkurencję Chucka – Verbanski Corp. i jej siły specjalne. Chwilę później okazuje się, że Gertrude Verbanski ma wspólną przeszłość z Casey’em.

 

 

W Buy More lipa – kompletne pustki, biznes się nie kręci. Morgan znów świruje i powala poważnego klienta Carmichael Industries na glebę. No i jak tu ma być dobrze?

W Zamku drużyna robi co może, by udobruchać klienta. Casey rozdaje muffiny, wszystko się układa, drużyna przyjmuje zlecenie odnalezienia brata klienta.

 

 

Chuck po rozmowie z Sarą mówi Morganowi, że zostanie jego opiekunem. Rozmowę przyjaciół przerywa powrót Big Mike’a, który ma pomysł na rozkręcenie Buy More. Pokazuje Morganowi i Chuckowi reklamówkę sklepu z ubiegłego wieku i postanawia nakręcić jej odświeżoną wersję.

W Zamku Sarah pracuje nad zleceniem, kiedy przerywa jej telefon z Verbanski Corp. Widzimy siedzibę konkurencji Chucka – bardzo imponująca. Jedyne co mnie zastanawia, to dlaczego przez 4 lata trwania serialu szpiegowskiego, nigdzie nie było wzmianki o tak silnej firmie? Trochę to nielogiczne. Wracając do fabuły, Sarah przybywa na spotkanie z Gertrude, ta druga proponuje jej pracę u siebie. Walker odmawia, dodatkowo zauważa, że Gertrude posiada pistolet Casey’a zdobyty w Mińsku.

 

 

Akcja wkracza do sklepu, konkretnie do działu z mrożonymi pizzami. Morgan i Chuck robią zakupy, gdy nagle stają się świadkami napadu. Morgan „Brodaty Bandyta” Grimes przywdziewa maskę i rusza z odsieczą. Tratuje złodzieja, jednak gdy odwraca od niego uwagę, ten celuje do niego z broni. Sytuację i Morgana ratuje Chuck, a cała sprawa ląduje w gazecie co nie cieszy reszty drużyny.

W Buy More, Big Mike kręci reklamówkę sklepu, jednak nikt z pracowników nie nadaje się na twarz kampanii promocyjnej. Wtem pojawia się Devon, a jego błyszczące zęby przekonują Mike’a o tym, że to młody lekarz najlepiej nada się na twarz reklamy.

Drużyna zbiera się w garść i podczas misji postanawiają zostawić Morgana w vanie. Jako że do apartamentu, w którym przetrzymywany jest brat klienta nie da się podejśc od frontu, ekipa decyduje się wejść inną drogą – po zboczu wzniesienia. Morgan dalej pyskuje. Drużyna wchodzi do rezydencji i odnajduje Wesley’a, jednak ten wyznaje, że nie jest przetrzymywany, a jedynie ucieka przed swoim bratem, bo ten chce go zabić. Gdy nadchodzi obstawa, sytuację ratuje Morgan, który stwierdził, że w vanie mu się nudzi. Jako że Wesley nie jest już bezpieczny, Team Bartowski postanawia go pilnować. W Zamku ma miejsce mała sprzeczka, w wyniku której Casey wysyła Morgana po jedzenie. Razem z nim jedzie jego opiekun – Chuck.

 

 

Big Mike namawia Devona, by ten został twarzą kampanii reklamowej Buy More.

Chuck i Morgan jadą po jedzenie, jednak Brodaty zmienia zdanie i jedzie do centrali Sneijdera. Chuck się na to nie zgadza i dzwoni do Sary i prosi o pomoc. Zaraz po tym wbiega do rezydencji Sneijdera by ratować Morgana. Casey i Sarah wyruszają na ratunek. W tym samym czasie Morgan przedziera się do pokoju Karla. Rozwala kilku przeciwników, jednak po chwili i on i Chuck zostają zatrzymani. Nie ma już dla nich ratunku. Sarah dowiaduje się coraz więcej o przeszłości Johna i jego trudnym związku z Gertrude. Gdy w końcu dojeżdżają na miejsce, okazuje się, że dom Sneijdera do istna forteca. Decydują się na wezwanie swojej konkurencji na pomoc. Do akcji w krytycznym momencie wkracza Gertrude i jej komandosi. Ratują oni Chucka i Morgana i zabierają Karla.

Buy More zostaje uratowane dzięki Świetnemu, reklama z jego udziałem najwyraźniej podbiła serca widzów. Po chwili Morgan i Chuck rozmawiają o tym co się stało wcześniej. Brodacz dowiaduje się, że nie będzie przez jakiś czas szpiegiem. Lekko podłamany wyrusza do Alex. Chuck pyta Sarę o jej intencje, kiedy kazała mu opiekować się Morganem. Casey próbuje umówić się z Gertrude, jednak nie ma na tyle odwagi by zadzwonić.

 

 

Odcinek kończy się cliffhangerem, Morgan przychodzi do Verbanski Corp. w sprawie pracy, zdradzając przy tym, że jest Intersektem. Komputer tak przeciążył mu umysł, że ten nie pamięta, kim jest Luke Skywalker.

 

 

Muzyka

The Sylvers – Boogie Fever
Boots Electric – Complexity
Blind Pilot – Half Moon

 

 

Cytaty

– 300 agentów z całego świata. CIA, KGB, Mossad i Interpol. Pracujemy dla Pentagonu, pracujemy dla Kremla i pracujemy dla ciebie. Nazywam się Gertrude Verbanski, jesteśmy Verbanski Corp. – Gertrude

– Rok 1995? Byłem wtedy w szkole średniej. – Chuck

– Właśnie się dowiedziałeś przyjacielu, że zoom jest silniejszy niż miecz. – Morgan

– Proszę wziąć muffina. […] To chcesz tego muffina, czy nie? – Casey

– Aloha, Chuck! – Big Mike

– Obserwujecie Światowy Dzień Naleśnika? – Big Mike

– Ja tylko poluję na ptactwo wodne. – Casey

– Ani trochę, kochanie. Jestem Brodatym Bandytą. – Morgan

– BRODATY BANDYTA: BOHATER CZY OSZUST? – gazeta

– Kim jest Luke Skywalker? – Morgan

 

 

Występy gościnne

  • Carrie-Anne Moss – Gertrude Verbanski
  • Jeff Fahey – Karl
  • Justin Hartley – Wesley

 

 

Ciekawostki
W odcinku pojawia się sporo nawiązań do kinematografii, wymieniane są takie produkcje jak Spider-Man, Szklana pułapka, Gwiezdne wojny, Indiana Jones czy Batman. Chuck porównuje Morgana do Indy’ego, gdy Brodacz unieszkodliwia napastnika władającego mieczami. Gertrude natomiast porównuje Morgana do Luke’a Skywalkera. Chuck zdradza, że w czasie incydentu w Mińsku (Casey i Gertrude), on sam chodził jeszcze do liceum. Gdy Morgan wciela się w Brodatego Bandytę, posługuje się specyficznym szeptem, który kojarzyć się może z Batmanem.

 

 

Swoją opinię o odcinku możecie wyrazić w tym miejscu. Zapraszam na forum!
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *