Portal: jak zmienić avatar?

Zmiana avatara mogłaby się wydawać prostą czynnością, bowiem co to za problem – kliknąć w ustawienia profilu i wybrać z listy interesujący nas obrazek. A jednak, sprawa komplikuje się jeśli chodzi o portal ChuckTV.pl, nie ma tam bowiem opcji zmiany obrazka. Oczywiście, możemy pozostać przy używaniu domyślnego emblematu, lecz jeśli jesteście zdeterminowani do tego, aby jednak ustawić swój, a nie wiecie jak – przeczytajcie ten króciutki poradnik.

1. Portal ChuckTV.pl, a raczej Word Press korzysta z bazy awatarów strony Gravatar.com, wejdź na nią. Na górnym panelu najedź na opcję „Log in / Sign up” i z menu rozwijanego wybierz „Zarejestruj się”.

2. Po wykonaniu tych czynności powinieneś zobaczyć ramkę z miejscem do wpisania swojego adresu email. Wpisz go.
Ważna uwaga – adres ten musi być identyczny z tym, którego użyłeś do rejestracji na portalu ChuckTV.pl.
3. Gdy wpisałeś już adres email oraz zatwierdziłeś jego poprawność, zaloguj się na swoje konto pocztowe i otwórz wiadomość zawierającą link aktywacyjny.
4. Po kliknięciu w link zobaczysz stronę z miejscem do wpisania swojej nazwy użytkownika oraz hasła. Gdy już wymyślisz, wpiszesz i potwierdzisz nazwę oraz hasło, Twoje konto zostanie utworzone.
5. Zobaczysz okno z propozycją dodania obrazka. Kliknij w link „Kliknij tutaj i dodaj jakiś obrazek!”.
6. Aby dodać obrazek, musisz podać jego lokalizację. Jeśli avatar znajduje się na Twoim dysku twardym, po prostu kliknij odnośnik „Dysk twardy mojego komputera”. Jeśli chcesz dodać obrazek pochodzący z Internetu – ściągnij go na dysk lub podaj jego adres URL, po uprzednim wybraniu odpowiedniej opcji „Obrazek umieszczony w Internecie”. Jeżeli natomiast chcesz pstryknąć sobie zdjęcie prosto z kamerki Internetowej – kliknij opcję „Kamera Internetowa podłączona do komputera”.
7. Decydując się na wybranie pliku graficznego z dysku komputera będziesz musiał znaleźć ten plik w rozwijanej liście (przycisk „Przeglądaj…”), a następnie zaakceptować swój wybór. Rozmiar czy też wymiary zdjęcia nie mają tutaj znaczenia – obrazek zostanie automatycznie zmniejszony i już za chwilę z Twoją pomocą przycięty.
8. Korzystając z punktów po bokach obrazka, przytnij go zgodnie ze swoją wolą. Po wszystkim kliknij przycisk „Przytnij i zakończ!”.
9. Teraz musisz określić kategorię obrazka. Czy Twój avatar zawiera kontrowersyjne materiały, pornografię? Wybierz odpowiednia kategorię działając zgodnie z legendą poniżej.
10. Gotowe, Twój obrazek został dodany więc po wejściu na portal ChuckTV.pl (i każdego innego bazującego na Word Press, w którym podałeś ten sam adres email) będziesz mógł cieszyć się odświeżonym wyglądem avatara. Możesz wylogować się ze strony Gravatar.com klikając kolejno opcje „My Account” i „Wyloguj się”. Jeśli chcesz dodać kolejny obrazek, postępuj analogicznie do wskazówek wyżej.
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *